Tuis Inligting Geraasmakers Akademie GrootSporte KleinSporte Kultuur Kontak ons Koshuis
Leierskap

Rolinastraat

Garsfontein, Pretoria

Gauteng

GPS : 25.7979S - 28.3052E


Telefoonommers

012 998-6096 / 8200 / 8210


garsies@garsies.co.za


OudGarsies

koshuis

skool

Tuis Inligting Geraasmakers Akademie GrootSporte KleinSporte Kultuur Koshuis Kontak ons

GarsieLandloop

Ons neem aan verskeie ligas deel en kampioenskappe deel.

Johan Botha

DIREKTEUR ATLETIEK

atletiek@garsies.co.za

22 Julie - Liga 1

Junior Seuns 4de

Junior dogters 5de

Senior dogters 5de

S 0/15 Aldren Willemse 2de

S 0/14 Reinard Grobler 1ste

D 0/15 Talitha Bekker 7de

D 0/15 Nadya du Toit 9de

D 0/14 Jacinda Ciederberg 10de

D 0/16 Niene Muller 5de

D 0/17 Alicia Niedinger 11de

D 0/17 Justine Blaettler 12de

D 0/16 Jane Rossouw 10de

Die landloopbyeenkomste en

datums is soos volg:

Liga 1 Midstream College

23 Jul

Aflos Barnard stadion

Kemptonpark 25 Jul

Liga 2 H/s FH Odendaal

30 Jul

Liga 3 Hoërskool Uitsig

6 Aug

Liga 4 Prestige College

13 Aug

Aflos Hatfield Christian

School 20 Aug

AGN Kamp TUT

23 Aug

Noordvaal Rustenburg

23 Aug

SA’s George

13 Sept


29 Apr - eindig algeheel 6de uit 16 skole.

Aldrin Willemse was algeheel 2de van die junior seuns.

Junior seunspan eindig algeheel 4de

Aldrin Willemse, Reinard Grobler, Jacques Geldenhuis, Henno Steyn, Duncan Henrico, Ivan Smit.

Junior dogterspan eindig algeheel 4de

Bonita Henrico, Heike Kirsten, Jacinda Cierderberg, Nadya du Toit, Talitha Bekker, Cornel Steyn.

Senior dogterspan eindig algeheel 4de (Kara Muller, Lezaan Meyer, Charne Meyer, Jane Rossouw, Justine Bleattler, Niene Muller, Amieke Meyer.

Senior seunspan eindig algeheel 9de

Hanco Minnaar, Tegan Lion-Cachet, JP Steyn, Hendrik


3 Sept - Drie landloop-atlete van Hoërskool Garsfontein het uitsonderlik presteer in die afgelope Pretoria-liga.  Reinardt Grobler eindig eerste in  die seuns o/14-afdeling terwyl Aldrin Willemse eerste in die seuns  o/15-ouderdomsgroep eindig. Niene Muller het derde geëindig in die  dogters o/16-afdeling

Die Suid-Afrikaanse Landloopkampioenskap vind die jaar in Middelburg plaas. Nie minder as 11 Garsie-atlete het die Gauteng Noordspan gehaal wat aan dié kampioenskap gaan deelneem. Hulle is:  Jacques Geldenhuys, Reinardt Grobler, Duncan Henrico, Aldrin Willemse,  Jacinda Cierenberg, Talitha Bekker, Nadya du Toit, Lizanne Meyer, Jané Rossouw, Amieke Meyer en Alicia Niedinger.

Tydens die Noordvaaluitslae op Potchefstroom het die seuns-aflos die Noordvaal 4x2 km afloswedloop gewen

Ons dogterspan eindig sewende in die spanwedloop

 7 Mei   FINAAL -  ALGEHEEL 6de                      

10 Junie   Interprovinsiaal te Witbank                

2015

28 Julie -  Landloop by FH Odendaal

23 Julie -  Landloop by Zwartkop

13 Aug GarsieLandloop - finale uitslag in die liga (na afloop van 4de landloopliga) ... almal uitgenooi na die AGN Skolelandloop Prysuitdeling - foto's André Olivier

Junior Mokheseng 2de s0/14

Reinardt Grobler 4de s0/15

Aldrin Willemse 6de s0/16

Jacinda Ciederberg 6de d0/15

Nadya du Toit 6de d0/16

Janel Visser 2de d0/18

Junior seuns eindig algeheel 3de in die spankompetisie

Junior Mokheseng

Reinardt Grobler

Cliven Scott

IDC Pretorius

van Smit

Jacques Geldenhuys

Keagan du Plessis


27 Augustus

GarsieLandloop - Noordvaal (Nelspruit)

Reinardt Grobler - 2de plek - jnr seuns

Junior seuns eindig 3de in kompetisie

NOORDVAAL - NELSPUIT 2016


Al  ons landloopatlete word uitgenooi na die AGN Skolelandloop Prysuitdeling

Junior Mokheseng 2de s0/14

Reinardt Grobler 4de s0/15

Aldrin Willemse 6de s0/16

Jacinda Ciederberg 6de d0/15

Nadya du Toit 6de d0/16

Janel Visser 2de d0/18

Junior seuns eindig algeheel 3de in die spankompetisie

Junior Mokheseng

Reinardt Grobler

Cliven Scott

Ivan Smit

Jacques Geldenhuys

Keagan du Plessis

DC Pretorius

FINALE UITSLAG - 4DE LIGA

12 Sept SA Landloopkampioenskap(George)  

Junior Mokheseng

Reinardt Grobler -  s0/15  9de en kry silwer in spankompetisie

Nadya du Toit

Talitha Bekker - d0/13  16de

Lizanne Meyer

Cliven Scott

Nicola Jansen

Jacques Geldenhuys

Janel Visser  - d0/19  10de en kry  goud in die spankompetisie

Niene Muller

Jacinda Cierenberg