NAELLOPE  Me E Marais       		 Mnr E Rossouw		 Mnr X Uys	 VERSPRING Mnr S Naudé    		 Me M Minnaar HOOGSPRING Mnr E Gieb			 Me M Schoeman SKYFWERP Mnr P Pretorius GEWIGSTOOT Mnr S Lubbe SPIESGOOI Mnr T Holtzhausen LANG- EN MIDDELAFSTANDE Rynardt van Rensburg (Olimpiese atleet 800m) Me E Dirkse van Schalkwyk 	 HEKKIES Le Roux Hamman  (Olimpiese Spele 400m hekkiesatleet) Me C Forssman

AFRIGTERS

ATLETIEK ATLETIEK
interhuis

3D toer deur Garsies Hoëprestasie Sentrum

2,20m

PRESTASIES 2020

TOPPRESTEERDERS

SA kampioenskappe

Dertien Garsies na SA kampioenskap Medaljes : 6 goud , 4 silwer en 2 brons
Abrie van Staden Goud 27, Silwer 18 , Brons 21 Twizza (nasionaal) Seuns 10de , Meisies 12de - Algeheel 10de in SA Noordheuwel Top 15 4de uit 46 spanne / 10 goud, 4 silwer , 1 brons Prestige Top 10 6 de uit 128 spanne / 9 goue, 4 silwer, 1 brons Pretoria Inter A-afdeling Seuns 5de , Meisies 7de, Algeheel 5de Super Inter Goue-afdeling Algeheel 6de

Paralympics 2021

PRESTASIES 2019

Garsies, Kempton, Helpmekaar, Menlo, Waterkloof, Transvalia, Oos Moot en Potch Gimmies is deel van die unieke byeenkoms waar daar meegeding word om kontantpryse geskenk deur ons hoofborg KingPrice.

GARSIES se jaarlikse KING PRICE BYEENKOMS

1ste plekke  Chané Kok d18 100mH - 13.93 Brian Raats d18 Hoogspring - 2.16m Ulrich van Tonder s16 Spiesgooi - 59.68m  Onderwyser en afrigter Tobie Holtzhausen AGN Senior mans  2de plekke  Mia Janse van Rensburg d16 Hoogspring - 1.55m Armant van der Linden s20 Spiesgooi - 66.10m Nadia Potgieter d20 1500m - 04:35.47 Nadia Potgieter d20 3000m - 09:50.49 3de plek  Chané Kok d18 200m - 25.01 • Rene Enslin d18 Verspring - 5.24m • Rhenen van Aswegen s20 200m - 21.36 4de plek  Calven Scott s18 Gewigstoot - 15.64m Cyla Botha d20 800m - 2:14.86 5de plek  Bokang Moropyane s16 100mH - 14.17 Shelby Lombard d18 Spiesgooi - 36.58m 6de plek  Marlene van der Linde d18 400m - 60.98 Rhenen van Aswegen s20 100m - 10.95 Calven Scott s18 Diskus - 45.42m

CGA (Central Gauteng Athletics) liga byeenkoms 2021

Nadia Potgieter o/20 3000m 1ste 10min 05,64sek en 1 500m 2de 4min 43,50sek Ulrich van Tonder o/16 spiesgooi 1ste 60,74m Armant van der Linden o/20 spiesgooi 2de 68,11m

AVT(Athletics Vaal Triangle) 2021

Brain Raats o/18 hoogspring 2de 2,00m Cyla Botha o/20 800m 2de 2min15,90sek Mia j v Rensburg o/16 2de 1,61m Jalita Delport 2min 24,05sek

NWU byeenkoms 2021

Brian Raats o/18 hoogspring 2.10m en is nou eerste op die wêreldranglys

AGN byeenkoms 2021

Brian Raats o/18 hoogspring 2.16m 3 Garsies kwalifiseer vir Wêreldkampioenskap in Kenia: Chané Kok 100m H (13.93) Brian Raats Hoogspring (2.16) Rhenen van Aswegen 200m (21.36)
Simoné Kruger het tydens die ParaOlimpiese Spele ‘n welverdiende 5de plek met 'n afstand van 31.51m in haar afdeling vir Vroue Diskus (F38) behaal.
lrich van Tonder (0/14) Spiesgooi en Diskus Wian Kemp (0/15) 100m en 300m Hekkies Chane Kok (0/16) 100m en 400m Hekkies Owen Herbst (0/15) Gewigstoot Cyla Botha (0/17) 800m Handre Maree (0/14) 100m Hekkies Bokang Moropyane (0/14) 100m Hekkies, Verspring Nadia Potgieter (0/17) 800m

Atlete bo 1000 Absa punte

SA kampioene

Cyla Botha (0/17) 800 Devoux Deysel (0/19) Spiesgooi, Regardt Botha (0/17) Spiesgooi Chane Kok (0/15) 300m Hekkies

Nasionale span

Matt Nortje (0/17) SA Junior- en Jeugspan in Abijan (Afrika kampioenskap) (brons)
Sy ontvang hiermee ‘n toekenning tydens die Tshwane Girls Sport Awards en word aangewys as Most Promising Athele tydens die Gauteng Sport Awards.

Mnr D Saayman

DIREKTEUR

Mnr B Schoeman

SPORTHOOF

Mnr B Schoeman  SPORTHOOF

AFRIGTERS

Mnr D Saayman

DIREKTEUR

NAELLOPE

Me E Marais Mnr E Rossouw Mnr X Uys

VERSPRING

Mnr S Naudé Me M Minnaar

HOOGSPRING

Mnr E Gieb Me M Schoeman

SKYFWERP

Mnr P Pretorius

GEWIGSTOOT

Mnr S Lubbe

SPIESGOOI

Mnr T Holtzhausen

LANG- EN MIDDELAFSTANDE

Rynardt van Rensburg (Olimpiese atleet 800m)
Me E Dirkse van Schalkwyk

HEKKIES

Le Roux Hamman (Olimpiese Spele 400m hekkiesatleet)
Me C Forssman

3D toer- Garsies Hoëprestasie Sentrum

2,20m TOPPRESTEERDERS     SA kampioenskappe  Dertien Garsies na SA kampioenskap  Medaljes : 6 goud , 4 silwer en 2 brons      Abrie van Staden 		   Goud 27, Silwer 18 , Brons 21  Twizza (nasionaal)		    Seuns 10de , Meisies 12de - Algeheel 10de in SA Noordheuwel Top 15		    4de uit 46 spanne / 10 goud, 4 silwer , 1 brons Prestige Top 10 			    6 de uit 128 spanne / 9 goue, 4 silwer, 1 brons  Pretoria  Inter A-afdeling 	    Seuns 5de , Meisies 7de,  Algeheel 5de Super Inter Goue-afdeling	   Algeheel 6de    Paralympics 2021   Garsies, Kempton, Helpmekaar, Menlo, Waterkloof, Transvalia,  Oos Moot en Potch Gimmies is deel van die unieke byeen- koms waar daar meegeding word om kontantpryse geskenk  deur ons hoofborg KingPrice. 1ste plekke  Chané Kok d18 100mH - 13.93 Brian Raats d18 Hoogspring - 2.16m Ulrich van Tonder s16 Spiesgooi - 59.68m  Onderwyser en afrigter Tobie Holtzhausen   2de plekke  Mia Janse van Rensburg d16 Hoogspring - 1.55m Armant van der Linden s20 Spiesgooi - 66.10m Nadia Potgieter d20 1500m - 04:35.47 Nadia Potgieter d20 3000m - 09:50.49 3de plek  Chané Kok d18 200m - 25.01 • Rene Enslin d18 Verspring - 5.24m • Rhenen van Aswegen s20 200m - 21.36 4de plek  Calven Scott s18 Gewigstoot - 15.64m Cyla Botha d20 800m - 2:14.86 5de plek  Bokang Moropyane s16 100mH - 14.17 Shelby Lombard d18 Spiesgooi - 36.58m 6de plek  Marlene van der Linde d18 400m - 60.98 Rhenen van Aswegen s20 100m - 10.95 Calven Scott s18 Diskus - 45.42m CGA (Central Gauteng Athletics)   Nadia Potgieter o/20 3000m 1ste 10min 05,64sek  en 1 500m 2de 4min 43,50sek  Ulrich van Tonder o/16 spiesgooi 1ste 60,74m  Armant van der Linden o/20 spiesgooi 2de 68,11m   AVT(Athletics Vaal Triangle)   Brain Raats o/18 hoogspring  2de 2,00m  Cyla Botha o/20 800m 2de 2min15,90sek  Mia j v Rensburg o/16 2de 1,61m  Jalita Delport 2min 24,05sek   NWU byeenkoms  Brian Raats o/18 hoogspring   2.10m en is nou eerste  op die wêreldranglys   AGN byeenkoms  Brian Raats o/18 hoogspring  2.16m   3 Garsies kwalifiseer vir Wêreldkampioenskap Chané Kok 100m H (13.93) Brian Raats Hoogspring (2.16) Rhenen van Aswegen 200m (21.36)              Simoné Kruger het tydens die ParaOlimpiese Spele ‘n welverdiende 5de plek met  'n afstand van 31.51m in haar afdeling vir Vroue Diskus (F38) behaal.  Sy ontvang hiermee ‘n toekenning tydens die Tshwane Girls Sport Awards en word aangewys as Most Promising Athele tydens die Gauteng Sport Awards. lrich van Tonder 		(0/14)    Spiesgooi en Diskus Wian Kemp 			(0/15)   100m en 300m Hekkies Chane Kok 			(0/16)   100m en 400m Hekkies Owen Herbst 			(0/15)   Gewigstoot Cyla Botha			(0/17)   800m  Handre Maree 		(0/14)   100m Hekkies   Bokang Moropyane		(0/14)   100m Hekkies, Verspring                            Nadia Potgieter 		(0/17)   800m Atlete bo 1000 Absa punte

PRESTASIES 2020

PRESTASIES 2019

GARSIES se jaarlikse KING PRICE BYEENKOMS