ATLETIEK EN LANDLOOP

Mnr D Saayman

atletiek@garsies.co.za
Kliek op logo vir 3D toer deur Garsies Hoëprestasie Sentrum
ontwerp - eBantjes

NAELLOPE

Me E Marais Mnr E Rossouw Mnr X Uys

VERSPRING

Mnr S Naudé Me M Minnaar

HOOGSPRING

Mnr E Gieb Me M Schoeman

SKYFWERP

Mnr P Pretorius

GEWIGSTOOT

Mnr S Lubbe

SPIESGOOI

Mnr T Holtzhausen

LANG- EN MIDDELAFSTANDE

Rynardt van Rensburg (Olimpiese atleet 800m - In 2020 Olimpiese spele voorlopige span) Me E Dirkse van Schalkwyk

HEKKIES

Le Roux Hamman (Olimpiese Spele 400m hekkiesatleet) Me C Forssman

AFRIGTERS

ATLETIEK

PRESTASIES 2020

TOPPRESTEERDERS Atlete bo 1000 Absa punte lrich van Tonder (0/14) Spiesgooi en Diskus Wian Kemp (0/15) 100m en 300m Hekkies Chane Kok (0/16) 100m en 400m Hekkies Owen Herbst (0/15) Gewigstoot. Cyla Botha (0/17) 800m Handre Maree (0/14) 100m Hekkies Bokang Moropyane (0/14) 100m Hekkies, Verspring Nadia Potgieter (0/17) 800m
SA kampioenskappe Dertien Garsies na SA kampioenskap Medaljes : 6 goud , 4 silwer en 2 brons SA kampioene Cyla Botha (0/17) 800, Devoux Deysel (0/19) Spiesgooi, Regardt Botha (0/17) Spiesgooi, Chane Kok (0/15) 300m Hekkies. Nasionale span Matt Nortje (0/17) SA Junior- en Jeugspan in Abijan (Afrika kampioenskap) (brons)
Abrie van Staden Goud 27, Silwer 18 , Brons 21 Twizza (nasionaal) Seuns 10de , Meisies 12de / Algeheel 10de in Suid Afrika Noordheuwel Top 15 4de uit 46 spanne / 10 goud, 4 silwer , 1 brons Prestige Top 10 6 de uit 128 spanne / 9 goue, 4 silwer en 1 brons medalje Pretoria Inter A-afdeling Seuns 5de , Meisies 7de, Algeheel 5de Super Inter Goue-afdeling Algeheel 6de
GarsieTrots - Simoné Kruger gekies vir Paralympics 2020 in Tokyo

PRESTASIES 2019

Garsies, Kempton, Helpmekaar, Menlo, Waterkloof, Transvalia, Oos Moot en Potch Gimmies is deel van die unieke byeenkoms waar daar meegeding word om kontantpryse geskenk deur ons hoofborg KingPrice.

GARSIES se jaarlikse KING PRICE BYEENKOMS (Oktober)

MERIETE TOEKENNINGS 2019

Beste Atlete – Verspring Heinrich Cloete, René Enslin Beste Atlete - Gewigstoot Calven Scott, Misha von Brandis Beste Atlete - Diskusgooi Calven Scott, Simoné Kruger Beste Atlete - Spiesgooi Armant van der Linden, Devoux Deysel, Reghardt Botha Beste Atlete - Hoogspring Brain Raats, Lizanne Kruger Beste Veldatleet Calven Scott Beste Hekkiesatlete (junior) Heinrich Cloete, Chané Kok Beste Hekkiesatleet Chané Kok Beste Naellopers Chané Kok (junior), Matt Nortje (senior), Cyla Botha (senior) Beste 400m atleet Matt Nortje (senior) Beste Middelafstandatlete Anrich Engelbrecht (junior), Cyla Botha (senior), Danita Dinwoodie (junior) Beste Beste Dogters- en Seunsatlete Chané Kok (0/15), Cyla Botha (0/16), Simoné Kruger (0/14), Michelle Visser (0/17) Devoux Deysel (0/19), Heinrich Cloete (0/14), Danielle Esterhuizen (0/19), Calven Scott (0/15), Matt Nortje (0/17) Interhoër Toppuntemakers Chané Kok, Heinrich Cloete

ATLETIEK EN LANDLOOP

Mnr D Saayman

DIREKTEUR

BERELIMPICS 2021

CGA (Central Gauteng Athletics) liga byeenkoms 2021

Nadia Potgieter o/20 3000m 1ste 10min 05,64sek en 1 500m 2de 4min 43,50sek Ulrich van Tonder o/16 spiesgooi 1ste 60,74m Armant van der Linden o/20 spiesgooi 2de 68,11m

AVT(Athletics Vaal Triangle) byeenkoms 2021

Brain Raats o/18 hoogspring 2de 2,00m Cyla Botha o/20 800m 2de 2min15,90sek Mia j v Rensburg o/16 2de 1,61m Jalita Delport 2min 24,05sek

NWU byeenkoms 2021

Brian Raats o/18 hoogspring 2.10m en is nou eerste op die wêreldranglys

AGN byeenkoms 2021

Brian Raats o/18 hoogspring 2.16m 3 Garsies kwalifiseer vir Wêreldkampioenskap in Kenia: Chané Kok 100m H (13.93) Brian Raats Hoogspring (2.16) Rhenen van Aswegen 200m (21.36) 1ste plekke Chané Kok d18 100mH - 13.93 Brian Raats d18 Hoogspring - 2.16m Ulrich van Tonder s16 Spiesgooi - 59.68m Onderwyser en afrigter Tobie Holtzhausen AGN Senior mans 2de plekke Mia Janse van Rensburg d16 Hoogspring - 1.55m Armant van der Linden s20 Spiesgooi - 66.10m Nadia Potgieter d20 1500m - 04:35.47 Nadia Potgieter d20 3000m - 09:50.49 3de plek Chané Kok d18 200m - 25.01 • Rene Enslin d18 Verspring - 5.24m • Rhenen van Aswegen s20 200m - 21.36 4de plek Calven Scott s18 Gewigstoot - 15.64m Cyla Botha d20 800m - 2:14.86 5de plek Bokang Moropyane s16 100mH - 14.17 Shelby Lombard d18 Spiesgooi - 36.58m 6de plek Marlene van der Linde d18 400m - 60.98 Rhenen van Aswegen s20 100m - 10.95 Calven Scott s18 Diskus - 45.42m
Kliek op logo vir 3D toer deur Garsies Hoëprestasie Sentrum
NAELLOPE
Chloë Schoeman Christiaan Venter Cyla Botha Edwin van Wyk Edrich Grieb Jacques Kleynhans
Jean-Leigh du Toit Matt Nortje Rudolph Richter Thalene Hanekom Toinette Murray
Cyla Botha (800m) - 3de Jacques Kleynhans (spiesgooi) - 5de Jean-Leigh du Toit (gewigstoot) - 5de Chané Kok (300m H) - 6de Chloe Schoeman (paalspring) - 7de Toinette Murray (100m) - 8ste

35 Eerste plekke 25 Tweede plekke 30 Derde plekke
Garsies wen byeenkoms 66 Eerste plekke 47 Tweede plekke 35 Derde plekke
Garsies wen byeenkoms

Garsies algeheel 5de uit 60 skole

9 Eerste plekke 4 Tweede plekke 4 Derde plekke
Garsies eindig 3de uit 70 skole 11 Eerste plekke 12 Tweede plekke 6 Derde plekke
17 Eerste plekke 18 Tweede plekke 19 Derde plekke

Garsies algeheel 4de (A-Bond) 8 Eerste plekke 17 Tweede plekke 10 Derde plekke
Garsies eindig 3de uit 70 skole 10 Eerste plekke 16 Tweede plekke 10 Derde plekke
Garsies eindig 4de uit 70 skole 7 Eerste plekke 5 Tweede plekke 5 Derde plekke
AFRIGTERS 2021
PROVINSIAAL - NOORD GAUTENG
T’oinette Murray, Jacques Kleynhans, Chané Kok, Cyla Botha, Chloë Schoeman
Chloë Schoeman, Edwin van Wyk, Cyla Botha, Christiaan Venter, Edrich Grieb, Jacques Kleynhans, Lizanne Kruger, Thalene Hanekom
PROVINSIAAL - GAUTENG

Me E Marais Mnr E Rossouw Mnr X Uys VERSPRING Mnr S Naudé Me M Minnaar HOOGSPRING Me M Schoeman SKYFWERP Mnr P Pretorius GEWIGSTOOT Mnr S Lubbe SPIESGOOI Mnr T Holtzhausen LANG- EN MIDDELAFSTANDE Rynardt van Rensburg (Olimpiese atleet 800m - 2020 Olimpiese spele voorlopige span) HEKKIES Le Roux Hamman (Olimpiese 400m hekkiesatleet) Me c Forssman
BERELIMPICS 2021

Abrie van Staden

Goud 27, Silwer 18 , Brons 21

Twizza (nasonaal)

Seuns 10de , Meisies 12de / Algeheel 10de in SA

Noordheuwel Top 15

4de uit 46 spanne / 10 goud, 4 silwer , 1 brons

Prestige Top 10

6 de uit 128 spanne / 9 goue, 4 silwer en 1 brons Pretoria Inter A-afdeling Seuns 5de , Meisies 7de, Algeheel 5de

Super Inter Goue-afdeling

Algeheel 6de
Simoné Kruger gekies vir Paralympics 2020 in Tokyo
PRESTASIES 2020

SA kampioenskap

Dertien Garsies na SA kampioenskap Medaljes : 6 goud , 4 silwer en 2 brons

SA kampioene

Cyla Botha (0/17) 800m Devoux Deysel (0/19) Spiesgooi Regardt Botha (0/17) Spiesgooi Chané Kok (0/15) 300m Hekkies

Nasionale span

Matt Nortje (0/17) SA Junior- en Jeugspan in Abijan (Afrika kampioenskap) (brons)

ABRI VAN STADEN-byeenkoms

POTCH GIMMIES PRESTIGE-byeenkoms

TUKS AFLOS-byeenkoms

NOORDHEUWEL TOP 15-byeenkoms

HELPMEKAAR GOUE LIGA-byeenkoms

TUKS PRESTIGE TOP 10-byeenkoms

PUKKE INTERHOËR-byeenkoms

NWU PUKKE GOUE LIGA-byeenkoms

TOP 30 Potch Gimmies-byeenkoms

12 GARSIES gekies ASA (Jnr)

6 GARSIES presteer by SA’s

Atletiek
PRESTASIES 2019
PRESTASIES 2018
KING PRICE BYEENKOMS

jaarlikse in Oktober

Garsies, Kempton, Helpmekaar, Menlo, Waterkloof, Transvalia, Oos Moot en Potch Gimmies is deel van die unieke byeenkoms waar daar meegeding word om kontant pryse geskenk deur ons hoofborg KingPrice.
ontwerp - eBantjes

DIREKTEUR

HOËRSKOOL Garsfontein HOËRSKOOL Garsfontein
Garsfontein HOËRSKOOL HOËRSKOOL Garsfontein