ontwerp - eBantjes
GarsieAtlete wen 7 goud, 6 silwer en 6 brons Thembo Monareng goud 100m, 1x400 aflos en  silwer 200m Valeska Nel - silwer 100m en goud 4x100m aflos Niene Müller - silwer 800 en silwer 4x400m aflos  ASA-KAMPIOENSKAP (Kaapstad)

NAELLOPE

Me Evette Marais Mnr Eugene Rossouw Mnr Xander Uys

VERSPRING

Mnr Sarel Naudé Marie Minnar

HOOGSPRING

Mnr Eddie Gieb Marisha Schoeman

SKYFWERP

Mnr Pieter Pretorius

GEWIGSTOOT

Scheepers Lubbe

SPIESGOOI

Mnr T Holtzhausen

LANG- EN MIDDELAFSTANDE

Rynardt van Rensburg (Olimpiese atleet 800m - In 2020 Olimpiese spele voorlopige span) Eloise Dirkse van Schalkwyk

HEKKIES

Le Roux Hamman (Olimpiese Spele 400m hekkiesatleet) Chrizanne Forssman

AFRIGTERS

21 Januarie Huissport 24 Januarie Abrie van Staden 1 Februarie Twizza 4 Februarie Uitsig aflosbyeenkoms 5 Februarie Noordheuwel TOP 10 8 Februarie Potchefstroom Gim 12 Februarie Prestige Collge 14 Februarie Noordheuwel vriendskaplik 21 Februarie Pta A- Bond interhoër

BEPALINGS 2020

ATLETIEK

DIREKTEUR Vakant

DATUM BYEENKOMSTE

PRESTASIES 2020

26 Februarie Pukke Interhoër 29 Februaire Distiksbyeenkoms 6/7 Maart Provinsiale skole-byeenkoms 13/14 Maart AGN provinsiale 18-21 Maart SA kampioenskap 26/28 Maart ASA kampioenskap
TOPPRESTEERDERS Atlete bo 1000 Absa punte lrich van Tonder (0/14) Spiesgooi en Diskus Wian Kemp (0/15) 100m en 300m Hekkies Chane Kok (0/16) 100m en 400m Hekkies Owen Herbst (0/15) Gewigstoot. Cyla Botha (0/17) 800m Handre Maree (0/14) 100m Hekkies Bokang Moropyane (0/14) 100m Hekkies, Verspring Nadia Potgieter (0/17) 800m

ABRI VAN STADEN-byeenkoms

35 Eerste plekke 25 Tweede plekke 30 Derde plekke

POTCH GIMMIES PRESTIGE-byeenkoms

Garsies wen byeenkoms 66 Eerste plekke 47 Tweede plekke 35 Derde plekke

TUKS AFLOS-byeenkoms

Garsies wen byeenkoms

NOORDHEUWEL TOP 15-byeenkoms

Garsies algeheel 5de uit 60 skole 9 Eerste plekke 4 Tweede plekke 4 Derde plekke

TUKS PRESTIGE TOP 10-byeenkoms

Garsies eindig 3de uit 70 skole 11 Eerste plekke 12 Tweede plekke 6 Derde plekke

HELPMEKAAR GOUE LIGA-byeenkoms

17 Eerste plekke 18 Tweede plekke 19 Derde plekke

PUKKE INTERHOËR-byeenkoms

Garsies algeheel 4de (A-Bond) 8 Eerste plekke 17 Tweede plekke 10 Derde plekke

NWU PUKKE GOUE LIGA-byeenkoms

Garsies eindig 3de uit 70 skole 10 Eerste plekke 16 Tweede plekke 10 Derde plekke

12 GARSIES gekies vir ASA Junior-kampioenskap

Chloe’ Schoeman Christiaan Venter Cyla Botha Edwin van Wyk Edrich Grieb Jacques Kleynhans

TOP30 Potch Gimmies-byeenkoms

Garsies eindig 4de uit 70 skole 7 Eerste plekke 5 Tweede plekke 5 Derde plekke
SA kampioenskappe Dertien Garsies na SA kampioenskap Medaljes : 6 goud , 4 silwer en 2 brons SA kampioene Cyla Botha (0/17) 800, Devoux Deysel (0/19) Spiesgooi, Regardt Botha (0/17) Spiesgooi, Chane Kok (0/15) 300m Hekkies. Nasionale span Matt Nortje (0/17) SA Junior- en Jeugspan in Abijan (Afrika kampioenskap) (brons)
Abrie van Staden Goud 27, Silwer 18 , Brons 21 Twizza (nasionaal) Seuns 10de , Meisies 12de / Algeheel 10de in Suid Afrika Noordheuwel Top 15 4de uit 46 spanne / 10 goud, 4 silwer , 1 brons Prestige Top 10 6 de uit 128 spanne / 9 goue, 4 silwer en 1 brons medalje Pretoria Inter A-afdeling Seuns 5de , Meisies 7de, Algeheel 5de Super Inter Goue-afdeling Algeheel 6de
GarsieTrots - Simoné Kruger gekies vir Paralympics 2020 in Tokyo

PRESTASIES 2019

PRESTASIES 2018

SA kampioenskap

Cyla Botha (800m) 3de Jacques Kleynhans (spiesgooi) 5de Jean-Leigh du Toit (gewigstoot) 5de Chane Kok (300m H) 6de Chloe Schoeman (paalspring) 7de Toinette Murray (100m) 8ste
Beste spiesgooiers - Thalene Hanekom en Jacques Kleynhans Beste diskusgooiers - Celven Scott en Xanthe Coertzen Beste gewigstoters - Celven Scott en Liezl Marais Beste verspringers - Jénoah Cloete en Fiona Kühn

MERIETE TOEKENNINGS 2018

Hekkiesatleet van die jaar - Chané Kok Beste naellopers - Chané Kok (junior), Jay-Deé Olivier (junior), Chloë Schoeman (senior) en Matt Nortje (senior) Beste middelafstandatlete - Anrich Engelbrecht (junior), Michelle Visser (senior), Jacques Geldenhuys (senior) en Cyla Botha (junior) Beste hekkiesatlete - Christiaan Venter (senior), Chané Kok (junior) en Jovan Krause (junior) Top interhoër puntemakers - Anrich Engelbrecht, Rhenen van Aswegen en Nadya du Toit Beste atlete - Liezl Marais (o/17), Chané Kok (o/14), Michelle Visser (o/16), Cyla Botha (o/15), Reinhardt Pretorius (o/15), Calven Scott (o/14), Rudolph Richter (o/19), Cara van der Walt (o/19) en Matt Nortje (o/16) Beste 400m-atleet - Matt Nortje Beste veldatleet - Calven Scott Beste hoogspringers - Lizanne Kruger en Edrich Grieb
Garsies, Kempton, Helpmekaar, Menlo, Waterkloof, Transvalia, Oos Moot en Potch Gimmies is deel van die unieke byeenkoms waar daar meegeding word om kontantpryse geskenk deur ons hoofborg KingPrice.

GARSIES se jaarlikse KING PRICE BYEENKOMS (Oktober)

PROVINSIALE NOORD GAUTENG

PROVINSIALE GAUTENG

T’oinette Murray, Jacques Kleynhans, Chané Kok, Cyla Botha, Chloë Schoeman
Chloë Schoeman, Edwin van Wyk, Cyla Botha, Christiaan Venter, Edrich Grieb, Jacques Kleynhans, Lizanne Kruger, Thalene Hanekom

MERIETE TOEKENNINGS 2019

Beste Atlete – Verspring Heinrich Cloete, René Enslin Beste Atlete - Gewigstoot Calven Scott, Misha von Brandis Beste Atlete - Diskusgooi Calven Scott, Simoné Kruger Beste Atlete - Spiesgooi Armant van der Linden, Devoux Deysel, Reghardt Botha Beste Atlete - Hoogspring Brain Raats, Lizanne Kruger Beste Veldatleet Calven Scott Beste Hekkiesatlete (junior) Heinrich Cloete, Chané Kok Beste Hekkiesatleet Chané Kok Beste Naellopers Chané Kok (junior), Matt Nortje (senior), Cyla Botha (senior) Beste 400m atleet Matt Nortje (senior) Beste Middelafstandatlete Anrich Engelbrecht (junior), Cyla Botha (senior), Danita Dinwoodie (junior) Beste Beste Dogters- en Seunsatlete Chané Kok (0/15), Cyla Botha (0/16), Simoné Kruger (0/14), Michelle Visser (0/17) Devoux Deysel (0/19), Heinrich Cloete (0/14), Danielle Esterhuizen (0/19), Calven Scott (0/15), Matt Nortje (0/17) Interhoër Toppuntemakers Chané Kok, Heinrich Cloete

PRESTASIES 2018

NASIONAAL

Thembo Monareng word gekies as lid van die Junior SA-span na die Afrika-kampioenskap in Algerië. Daar behaal hy ‘n eerste plek in die 100m seuns O/19 en word gekroon as die Afrika-kampioen. Niene Muller word gekies vir die Senior SA-span wat gaan deelneem aan die Southern Regionskampioenkap. Sy behaar ‘n derde plek in die 800m vir vroue. Brendon Skinner word gekies vir die Senior SA-span wat gaan deelneem by die Southern Regionskampioenkap en wen ‘n goue medalje vir spiesgooi.
Nadia Potgieter - goud 3000m, d0/15 (SA skolerekord) Thembo Monareng - goud 100m, so/19 goud 4 x 100m aflos, s0/19 (SA-skolerekord  aflos-span) Valeska Nel - goud 4 x 100m aflos, d0/19        SA-SKOLEKAMPIOENSKAP (Durban)
NAELLOPE
Chloë Schoeman Christiaan Venter Cyla Botha Edwin van Wyk Edrich Grieb Jacques Kleynhans
Jean-Leigh du Toit Matt Nortje Rudolph Richter Thalene Hanekom Toinette Murray
Cyla Botha (800m) - 3de Jacques Kleynhans (spiesgooi) - 5de Jean-Leigh du Toit (gewigstoot) - 5de Chané Kok (300m H) - 6de Chloe Schoeman (paalspring) - 7de Toinette Murray (100m) - 8ste
Hekkiesatleet van die jaar - Chané Kok Beste naellopers - Chané Kok (jnr), Jay-Deé Olivier (jnr), Chloë Schoeman (snr) en Matt Nortje (snr) Beste middelafstandatlete - Anrich Engelbrecht (jnr), Michelle Visser (snr), Jacques Geldenhuys (snr) en Cyla Botha (jnr) Beste hekkiesatlete - Christiaan Venter (snr), Chané Kok (jnr) en Jovan Krause (jnr) Top interhoër puntemakers - Anrich Engelbrecht, Rhenen van Aswegen en Nadya du Toit Beste atlete - Liezl Marais (o/17), Chané Kok (o/14), Michelle Visser (o/16), Cyla Botha (o/15), Reinhardt Pretorius (o/15), Celven Scott (o/14), Rudolph Richter (o/19), Cara van der Walt (o/19) en Matt Nortje (o/16) Beste 400m-atleet - Matt Nortje Beste veldatleet - Calven Scott Beste hoogspringers - Lizanne Kruger en Edrich Grieb

35 Eerste plekke 25 Tweede plekke 30 Derde plekke
Garsies wen byeenkoms 66 Eerste plekke 47 Tweede plekke 35 Derde plekke
Garsies wen byeenkoms

Garsies algeheel 5de uit 60 skole

9 Eerste plekke 4 Tweede plekke 4 Derde plekke
Garsies eindig 3de uit 70 skole 11 Eerste plekke 12 Tweede plekke 6 Derde plekke
17 Eerste plekke 18 Tweede plekke 19 Derde plekke

Garsies algeheel 4de (A-Bond) 8 Eerste plekke 17 Tweede plekke 10 Derde plekke
Garsies eindig 3de uit 70 skole 10 Eerste plekke 16 Tweede plekke 10 Derde plekke
Garsies eindig 4de uit 70 skole 7 Eerste plekke 5 Tweede plekke 5 Derde plekke
AFRIGTERS 2020
PROVINSIAAL - NOORD GAUTENG
T’oinette Murray, Jacques Kleynhans, Chané Kok, Cyla Botha, Chloë Schoeman
Chloë Schoeman, Edwin van Wyk, Cyla Botha, Christiaan Venter, Edrich Grieb, Jacques Kleynhans, Lizanne Kruger, Thalene Hanekom
PROVINSIAAL - GAUTENG

Me Evette Marais Mnr Eugene Rossouw Mnr Xander Uys VERSPRING Mnr Sarel Naudé Me Marie Minaar HOOGSPRING Mnr Eddie Gieb Me Marisha Schoeman SKYFWERP Mnr Pieter Pretorius GEWIGSTOOT Mnr Scheepers Lubbe SPIESGOOI Mnr T Holtzhausen LANG- EN MIDDELAFSTANDE Rynardt van Rensburg (Olimpiese atleet 800m - 2020 Olimpiese spele voorlopige span) HEKKIES Le Roux Hamman (Olimpiese 400m hekkiesatleet) Chrizanne Forssman
21 Januarie Huissport 24 Januarie Abrie van Staden 1 Februarie Twizza 4 Februarie Uitsig aflosbyeenkoms 5 Februarie Noordheuwel TOP 10 8 Februarie Potchefstroom Gim 12 Februarie Prestige Collge 14 Februarie Noordheuwel 21 Februarie Pta A- Bond interhoër 26 Februarie Pukke Interhoër 29 Februaire Distiksbyeenkoms 6/7 Maart Provinsiale skole-byeenkoms 13/14 Maart AGN provinsiale 18-21 Maart SA kampioenskap 26-28 Maart ASA kampioenskap
DATUM BYEENKOMSTE
BEPALINGS 2020

Abrie van Staden

Goud 27, Silwer 18 , Brons 21

Twizza (nasionaal)

Seuns 10de , Meisies 12de / Algeheel 10de in SA

Noordheuwel Top 15

4de uit 46 spanne / 10 goud, 4 silwer , 1 brons

Prestige Top 10

6 de uit 128 spanne / 9 goue, 4 silwer en 1 brons

Pretoria Inter A-afdeling

Seuns 5de , Meisies 7de, Algeheel 5de

Super Inter Goue-afdeling

Algeheel 6de
Simoné Kruger gekies vir Paralympics 2020 in Tokyo
PRESTASIES 2020

SA kampioenskap

Dertien Garsies na SA kampioenskap Medaljes : 6 goud , 4 silwer en 2 brons

SA kampioene

Cyla Botha (0/17) 800m Devoux Deysel (0/19) Spiesgooi Regardt Botha (0/17) Spiesgooi Chané Kok (0/15) 300m Hekkies

Nasionale span

Matt Nortje (0/17) SA Junior- en Jeugspan in Abijan (Afrika kampioenskap) (brons)

ABRI VAN STADEN-byeenkoms

POTCH GIMMIES PRESTIGE-byeenkoms

TUKS AFLOS-byeenkoms

NOORDHEUWEL TOP 15-byeenkoms

HELPMEKAAR GOUE LIGA-byeenkoms

TUKS PRESTIGE TOP 10-byeenkoms

PUKKE INTERHOËR-byeenkoms

NWU PUKKE GOUE LIGA-byeenkoms

TOP 30 Potch Gimmies-byeenkoms

12 GARSIES gekies ASA (Jnr)

6 GARSIES presteer by SA’s

Atletiek
PRESTASIES 2019
PRESTASIES 2018
TOEKENNINGS 2018
Nadia Potgieter Goud 3000m, d O/15 (SA-skole-rekord) Thembo Monareng Goud 100m, s O/19 Goud 4 x 100m aflos, s O/19 (SA-skolerekord aflos-span) Valeska Nel Goud 4 x 100m aflos, d O/19
KING PRICE BYEENKOMS

jaarlikse in Oktober

Garsies, Kempton, Helpmekaar, Menlo, Waterkloof, Transvalia, Oos Moot en Potch Gimmies is deel van die unieke byeenkoms waar daar meegeding word om kontant pryse geskenk deur ons hoofborg KingPrice.

SA-SKOLEKAMPIOENSKAP (Durban)

GarsieAtlete wen 7 Goud, 6 Silwer en 6 Brons Thembo Monareng Goud 100m, Silwer 200m en Goud 4 x 100m-aflos Valeska Nel Silwer 100m en Goud 4 x 100m-aflos Niene Müller Silwer 800 en Silwer 4 x 400m-aflos
Thembo Monareng word gekies as lid van die Junior SA-span na die Afrika-kampioenskap in Algerië. Daar behaal hy ‘n eerste plek in die 100m seuns O/19 en word gekroon as die Afrika- kampioen. Niene Muller word gekies vir die Senior SA-span wat gaan deelneem aan die Southern Regionskampioenkap. Sy behaar ‘n derde plek in die 800m vir vroue. Brendon Skinner word gekies vir die Senior SA-span wat gaan deelneem by die Southern Regionskampioenkap en wen ‘n goue medalje vir spiesgooi.

ASA-KAMPIOENSKAP (Kaapstad)

NASIONAAL

PRESTASIES 2017
ontwerp - eBantjes
TOEKENNINGS 2019
Beste Atlete Verspring - Heinrich Cloete, René Enslin Beste Atlete Gewigstoot - Calven Scott, Misha v Brandis Beste Atlete Diskusgooi - Calven Scott, Simoné Kruger Beste Atlete Spiesgooi - Armant van der Linden, Devoux Deysel, Reghardt Botha Beste Atlete Hoogspring - Brain Raats, Lizanne Kruger Beste Veldatleet - Calven Scott Beste Hekkiesatlete (jnr) - Heinrich Cloete, Chané Kok Beste Hekkiesatleet - Chané Kok Beste Naellopers - Chané Kok (junior), Matt Nortje (senior), Cyla Botha (senior) Beste 400m atleet - Matt Nortje (senior) Beste Middelafstandatlete - Anrich Engelbrecht (junior), Cyla Botha (senior), Danita Dinwoodie (junior) Beste Dogters- en Seunsatlete - Chané Kok (0/15), Cyla Botha (0/16), Simoné Kruger (0/14), Michelle Visser (0/17), Devoux Deysel (0/19), Heinrich Cloete (0/14), Danielle Esterhuizen (0/19), Calven Scott (0/15), Matt Nortje (0/17) Interhoër Toppuntemakers - Chané Kok, Heinrich Cloete

VAKANT

DIREKTEUR

HOËRSKOOL Garsfontein HOËRSKOOL Garsfontein
Garsfontein HOËRSKOOL HOËRSKOOL Garsfontein