Charlene beskik oor ‘n Honneursgraad in Sportwetenskap en is ‘n baie ervare afrigter op skole- en provinsiale vlak. Sy is tans die Northern Blues 0/16A afrigter en ook die Hoofafrigter van die Northern Blues 0/16 Hoë Prestasiegroep. Sy is reeds sedert 2012 betrokke by Garsie-hokkie en in die tyd het sy uitstekende prestasies behaal met die spanne wat sy afrig. Verder beskik sy oor uitstekende organisasie- en kommunikasie vaardighede.

D1

Charlene Jonsson    Kiekie van Wyk (hulp)

D2

Cella Human

D3

Ulinda Human

D16A

Kiekie van Wyk     Chris Bull (hulp)

D16B

Coeleen Visagie

D16C

Sarita Kruger     Racheal Johnston (hulp)

AFRIGTERS

TOERNOOIE EN TOERE 2020

VAKANSIE AKTIWITEITE 2020 20 - 23 Maart D15A Toernooi (St Mary’s Kloof, Durban) 22 - 25 Maart D16A Toernooi (Bloemhof) 23 - 26 Maart D14A, 14B en D15B Klinieke (Pretoria) 26 - 29 Maart D16B, D2 Klinieke (Pretoria) 27 - 29 Maart D14A Toernooi (Rodean - Johannesburg) 27 - 29 Maart D1 Oefenkamp (Pretoria en Johannesburg) 1 - 5 April D1 Toernooi (St Mary’s Waverley)

DOGTERSHOKKIE                  

DIREKTEUR      

ontwerp - eBantjes
TuksSkole-reeks 1stes 5de O/16A 4de O/15A 7de O/14A 3de Liga Garsies eindig algeheel 3de.  Die O/14A- en O/14C-spanne wen hul onderskeie ligas. 9 van die 12 spanne het onder die top-3 in die liga geëindig. Stadsbekerkompetisie O/14A-, O/15A- en O/16A-spanne speel in die finale rondte van die Stadsbeker.  Al drie hierdie spanne eindig 2de en die eerste span eindig 3de. Noordvaal-kompetisie Ons dogtershokkie kan spog dat ons in Pretoria een van die top 2-hokkieskole is.

PRESTASIES 2017

Kemi Marokoane, Almay van der Linde, Abygail Swanepoel, Jean-Leigh du Toit,

Kcylé Wyrley-Birch, Anemé Jacobs, Tahlita Kotze, Marili Burger, Edell Marais

O/17 SA OEFENGROEP

Jean-Leigh du Toit

O/16 PROVINSIAAL

Joané Kruger, Anike van der Merwe,

Jana van Biljon

O/15 PROVINSIAAL

Tachiana d Nobrega, Jennifer Quirk, Aimee Wiese, Marinet Blom, Roché v Vuuren,

René Gerryt, Lara de Beer

Lize vd Westhuyzen, Charmonix Joubert, Mienke,Seebach, Lenchen v Zyl, Megan Coetzer Luricia Erasmus

O/14 PROVINSIAAL

O/14 PROVINSIAAL

Isabel van Noord, Ilani Combrink

O/16 PROVINSIAAL

(BINNENSHUISE HOKKIE)
Carla Smit

SENIOR DAMES PROVINSIAAL

(BINNENSHUISE HOKKIE)
Amelie Claasen

PRESTASIES  2019

1stes NOORDVAALWENNERS 2018
Ilani Combrinck

SA 0/18A-span

SA 0/16 Oefengroep

Amelie Claasen

Amelie Claasen (18A)      Jana van Biljon (18A)      Carla Smit (18B)  
Ilani Combrinck, Luricia Erasmus Chamonix Joubert, Mienke Seebach

18A&B-spanne

16A-span

16B-span

Leschen van Zyl, Lize van der Westhuyzen, Isabel v Noord Suricka Nortje, Elzandie d Plessis, Deziré Maritz, Danielle Abbott

15A-span

Chané van Vuuren, Samantha Adams Fiona Kühn
Morjoné Pullen, Jemma Venter 

14A-span

14B-span

Angelé Vogel, Dannielle van Zyl, Veneshka Stofberg 
GARSIES ALGEHELE NOORDVAALWENNERS 2019
4 SPELERS haal NORTHERN BLUE’S-spanne en 3 GARSIE AFRIGTERS AANGEWYS vir PROVINSIALE A-spanne

PRESTASIES  2020

GARSIES AFRIGTERS GEKIES AS NORTHERNS AFRIGTERS
Charlene Jonsson Northerns 16A hoofafrigter    Kriekie van Wyk  Northerns 16B hoofafrigter   Cella Human  Northerns 14A hoofafrigter
Liga Algeheel 2de plek Noordvaal   Algehele wenners 15A wen silwer    D1 en 16A wen brons 14A 5de plek Pullen & Howell Toernooi   16A wen goud D1 wen silwer

PRESTASIES  2018

Liga Algeheel 2de plek 1 eerste plek, 3 tweede plek Noordvaal    D1 wenners 15A wen silwer 16A kwalifiseer vir SA Top Schools (eindig 11de) TuksSkole   2de plek
PROVINSIALE 0/18A EN 0/21A SPAN

O/18 SA SPAN

SA HOCKEY 5’S SPAN

Anemé Jacobs en Jean-Leigh du Toit

SA 0/17 Oefengroep

SA 0/16 Oefengroep

SA 0/18B-span

Lara de Beer  Amelie Claasen    Kemi Marokoane   Jean-Leigh du Toit

PROVINSIALE 0/21-span

26 SPELERS HAAL NORTHERN BLUE’S D18 - Carla Smit (B), Amelie Claasen (A), Jean-Liegh du Toit (A), Jana van Biljon (B), Aneme Jacobs (A), Abygail Swanepoel (A), Tahlita Kotze (B) en Kemi Marokoane (A) D16 - Ilani Combrink (A), Roche van Vuuren (B), Lara de Beer (A),Marinet Blom (B), Aimee Wiese (B) en Tachiana de Nobrega (B) D15 - Luricia Erasmus (A), Danielle Abbott (B), Chamonix Joubert (A), Mienke Seebach (A), Ezmarie Vorster (B), Lize van der Westhuizen (A) en Dezi Maritz (A) D14 - Samantha Adams (B), Felisity Bock (A), Suricka Nortje (A), Chane van Vuuren (A) en Fiona Kuhn (A)

O/18 PROVINSIAAL

D15A

Marcia van Wyk

D15B

Rozanne Marais

D15C

Marna Fischer

D14A

Cella Human Charlene Jonsson (hulp)

D14B

Suzanne Vermeulen

D14C

Ané Bull

KONDISIONERING

                      

 DOELWAGTERS

Chalte-Leigh en Kiekie van Wyk                                             Janus de Beer en Marili Burger

Charlene Jonsson

AFRIGTERS

Charlene Johnsson

Direkteur Dogtershokkie
Sy   beskik   oor   ‘n   Honneurs-graad   in   Sportwetenskap   en   is ‘n   baie   ervare   afrigter   op   skole-   en   provinsiale   vlak.   Sy   is tans   die   Northern   Blues   0/16A   afrigter   en   ook   die   Hoof- afrigter   van   die   Northern   Blues   Hoë   Prestasiegroep.   Sy   is reeds   sedert   2012   betrokke   by   GarsieHokkie   en   in   die   tyd het   sy   uitstekende   prestasies   behaal   met   die   spanne   wat sy   afrig.   Verder   beskik   sy   oor   uitstekende   organisasie-   en kommunikasie vaardighede.
ontwerp - eBantjes
Joané Kruger, Anike van der Merwe, Jana van Biljon Tachiana d Nobrega, Jennifer Quirk, Aimee Wiese,  Marinet Blom, Roché v Vuuren, René Gerryts Lara de Beer Lize vd Westhuyzen, Charmonix Joubert, Mienke,Seebach,  Lenchen v Zyl, Megan Coetzer Luricia Erasmus O/14 PROVINSIAAL  O/14 PROVINSIAAL  O/16 PROVINSIAAL  O/15 PROVINSIAAL  Isabel van Noord, Ilani Combrink O/16 PROVINSIAAL (BINNENSHUISE HOKKIE)  Carla Smit SENIOR DAMES PROVINSIAAL (BINNENSHUISE HOKKIE)  Amelie Claasen TuksSkole-reeks			1stes		5de 0/16A 	4de 0/15A 	7de	 0/14A	3de Liga Garsies eindig algeheel 3de.  Die 0/14A- en 0/14C-spanne wen hul onderskeie ligas. 9 van die 12 spanne het onder die top-3 in die liga geëindig. Stadsbekerkompetisie 0/14A-, 0/15A- en 0/16A-spanne speel in die finale rondte van die Stadsbeker.  Al drie hierdie spanne eindig 2de en die eerste span eindig 3de. Noordvaal-kompetisie Ons dogtershokkie kan spog dat ons in Pretoria een van die top 2-hokkieskole is.  0/17 SA OEFENGROEP  Jean-Leigh du Toit Kemi Marokoane, Almay van der Linde, Abygail Swanepoel,  Jean-Leigh du Toit, Kcylé Wyrley-Birch, Anemé Jacobs,  Tahlita Kotze, Marili Burger, Edell Marais 0/18 PROVINSIAAL  Lara de Beer  Amelie Claasen   SA 0/17 Oefengroep SA 0/16 Oefengroep PROVINSIAAL - 0/21-span  Anemé Jacobs en Jean-Leigh du Toit   Ilani Combrinck  SA 0/18A-span SA 0/16 Oefengroep Amelie Claasen   Amelie Claasen (18A)      Jana van Biljon (18A)     Carla Smit (18B) Ilani Combrinck, Luricia Erasmus  Chamonix Joubert, Mienke Seebach   18A&B-spanne 16A-span 16B-span Leschen van Zyl, Lize vd Westhuyzen, Isabel v Noord  Suricka Nortje, Elzandie d Plessis, Deziré Maritz, Danielle Abbott   15A-span Chané van Vuuren, Samantha Adams, Fiona Kühn  Morjoné Pullen, Jemma Venter  14A-span 14B-span Angelé Vogel, Dannielle van Zyl, Veneshka Stofberg  3 Garsie afrigters aangewys vir Provinsiale A-spanne  4 Spelers in  NORTHERN BLUE’S-spanne   GARSIES ALGEHELE NOORDVAAL WENNERS 2019 Liga					Algeheel 2de plek Noordvaal	 			Algehele wenners 	 15A wen silwer	    D1 en 16A wen brons		 14A 5de plek Pullen & Howell Toernooi	16A wen goud		 D1 wen silwer    Kemi Marokoane     SA HOCKEY 5's-span   (African Youth Games)     SA 0/18A-span    Jean-Leigh du Toit   SA 0/18B-span 1stes NOORDVAALWENNERS 2018 Liga						 Algeheel 2de plek	1 eerste plek, 3 tweede plek   Noordvaal	 				  D1 wenners 		15A wen silwer	 16A kwalifiseer vir SA Top Schools (eindig 11de)  TuksSkole			2de plek  26 SPELERS HAAL NORTHERN BLUE’S  D18 - Carla Smit (B), Amelie Claasen (A), Jean-Liegh du Toit (A), Jana van Biljon (B), Aneme Jacobs (A), Abygail Swanepoel (A), Tahlita Kotze (B) en Kemi Marokoane (A) D16 - Ilani Combrink (A), Roche van Vuuren (B), Lara de Beer (A),Marinet Blom (B), Aimee Wiese (B) en Tachiana de Nobrega (B) D15 - Luricia Erasmus (A), Danielle Abbott (B), Chamonix Joubert (A), Mienke Seebach (A), Ezmarie Vorster (B), Lize van der Westhuizen (A) en Dezi Maritz (A) D14 - Samantha Adams (B), Felisity Bock (A), Suricka Nortje (A), Chane van Vuuren (A) en Fiona Kuhn (A)
PRESTASIES 2017
PRESTASIES 2019
PRESTASIES 2018
DogtersHokkie                   
TOERE EN TOERNOOIE

VAKANSIE AKTIWITEITE 2020

20- 23 Mrt 15A Toernooi (St Mary’s Kloof, Durban) 22-25 Mrt 16A Toernooi (Bloemhof) 23-26 Mrt 14A, 14B, 15B Klinieke (Pretoria) 26-29 Mrt 16B, 2de Klinieke (Pretoria) 27=29 Mrt 14A Toernooi (Rodean  Jhb) 27-29 Mrt 1stes Oefenkamp (Pretoria en Jhb) 1-5 Apr 1stes Toernooi (St Mary’s Waverley)
D1 Charlene Jonsson    	Kiekie van Wyk (hulp)  D2 Cella Human 			 D16A Kiekie van Wyk	    	Chris Bull (hulp)  D16B Coeleen Visagie 				 D16C Sarita Kruger	    	Racheal Johnston (hulp)  D15A Marcia van Wyk				 				 D15C Marna Fischer  D14A Cella Human	 Charlene Jonsson (hulp) 		 D14B Suzanne Vermeulen 			     KONDISIONERING	  DOELWAGTERS Janus de Beer en Marili Burger  Chalte-Leigh en Kiekie van Wyk D14C Ané Bull

D15B

Rozanne Marais

D3

Ulinda Human
PRESTASIES  2020
GARSIES AFRIGTERS GEKIES AS NORTHERNS AFRIGTERS
Charlene Jonsson Northerns 16A hoofafrigter
Kriekie van Wyk Northerns 16B hoofafrigter  
Cella Human Northerns 14A hoofafrigter

Hoërskool Garsfontein