ontwerp - eBantjes

BERERUGBY              

Gustav Theunissen

DIREKTEUR RUGBY         
1STE SPAN
Johan du Plessis HOOFAFRIGTER
Burger Lindeque Skrums (alle spanne)
Gustav Theunissen  Spanbestuurder

AFRIGTERS  2020

  Gustav Theunissen           
Johan van Rooyen

2de SPAN

5de SPAN

Ijan Louw                          
Tobie Holtzhausen

3de SPAN

Eugene Rossouw      

4de SPAN

Scheepers Lubbe 

0/15A

Michael Oelofse
Wolla Prinsloo

0/15B

0/14B

0/14C

Corné Lindeque
Rion Basson Attie Cooper
Johan Vermeulen

0/14A

Armandt Olivier Kondisionering
Redgardt Botha,Org Raubenheimer, MJ Nel en Hanru v Vuuren      AKADEMIEWEEKSPAN  2018  Rowan Cloete, Arnold van Nieukoop, Bertus Sadie, Chad-Lee Valentine   BLOU BULLE GRANT KHOMO A-SPAN 2018  CRAVENWEEKSPAN 2018  CRAVENWEEKSPAN XV-TAL 2018  BLOU BULLE 0/16 NOORDVAAL 2018 Stephan Spies, Christiaan Oberholzer       Jaden Visagie  Diego Appolis Jurich Claassens Campwill Willemse Brailon Brandt Johandé Buitendag Raynardt Roets Junior Snyman     Ricardo Botha   Geraldo Flusk Jaryd Scheepers

HOOGTEPUNTE 2018

1STES  2018

 Manie Potgieter, Keagan Johannes, B Lindeque, Diego Appollis,  R vd Merwe, Jordan van Dyk, G Theunissen, Campwill Willemse, Jurich Claasens Drian Lerm, Brailon Brandt, Chris vNiekerk, Aldo Landsberg, Ettienné Terblanche, Raynard Roets, Martin Austen, Gerhard vd Merwe, Junior Snyman, Johandré Buitendag Dillon Olckers, Miguel Zenha, AJ Johnson, Ricardo Botha, Juandré Scheepers, Tiaan Lensley, Jaryd Scheepers, Devoux Deysel, Kallie Calitz, Théan Meiring, Wikus Basson

BEPALINGS  2020

PJ Steenkamp Embrose Papier Jurich Claasens Jnr Springbok Snr Springbok Nas. Skolespan
Hendré   se   persoonlike   visie   vir   rugby   is   om   spelers   se   vaardighede   te   ontwikkel   sodat   hulle   onder   druk   kan   speel.      Sy   pad   tot   dusver   in rugby   getuig   van   sy   vermoëns   om   die   Bere   na   nuwe   hoogtes   te   neem.   Alhoewel   hy   ‘n   boorling   van   Gauteng   is,   het   hy   sy   kennis   van rugby in die Kaap opgedoen. Sy   alma   mater   is   die   Universiteit   van   Stellenbosch,   en   hier   het   hy   die   O/19A’s   afgerig.   Daarna   was   hy   betrokke   by   die   WP   Rugby   Instituut en   het   hy   in   2012   die   Indiese   Nasionale   span   afgerig.   Vanaf   2013-2016   was   hy   betrokke   by   die   Blou   Bulle   se   strukture   en   het   o.a,   die Bulle   afgerig   in   die   kwalifiseringsreeks   van   die   Curriebeker.   Vanaf   2017-2018   was   Hendré   die   verdedigingsafrigter   van   die   Dragons   se Pro 14-span in Wallis.
Alle spanne 1st span Alle spanne A-spanne A -spanne Alle spanne Alle spanne Alle spanne 0/12 & 0/13 SPANNE Squad Almal Almal Almal Alle spanne 1ste Alle spanne 0/14A 1ste & 2de 0/15A 0/16A 0/18 0/16 &0/18 0/16 & 0/13 0/18 Alle spanne Alle spanne Alle spanne Alle spanne Alle spanne Alle spanne 0/15's & 0/17's 0/17's 0/15's & 0/17's Transvalia St Johns Waterkloof Kimberley Kimberley Middelburg Krugersdorp Garsfontein Garsfontein PLEK Garsfontein Garsfontein Menlo Park TBC Garsfontein Garsfontein Tuis & 1st xv Loftus Paarl Garsfontein Affies Paarl TBA TBA TBA Port Elizabeth Garsfontein Garsfontein Marais Viljoen Garsfontein TBA TBA Montana Paarl Gimnasium Menlo Park Kwartaal    2 Kwartaal   1 Kwartaal     3 vAKANSIE vAKANSIE Transvalia Nelspruit Virseker - Waterkloof Wildeklawer Kimberley Wildeklawer Kimberley Loslooitjie Virseker - HTS Middelburg Virseker - Monument Virseker - Menlo Park Laerskool Bondedag Loslooitjie Loslooitjie Fiksheidtoetse Ouerinligtingsaand Pta Interhoër Atletiek Proewe 1 Kampe Kempton Park Paarl Gimnasium Rugbyweek Noord/Suid Outeniqua & Paarl Gim Francois Swart - Affies Paarl Gimnasium Rugbyweek Provinsiale Bondedag Noordvaal Provinsiale Toernooi Grant Khomo & Cravenweek Craven & Akademie Week Virseker - Noordheuwel Virseker - Helpmekaar Virseker - Marais Viljoen Virseker - EG Jansen Virseker - Semi Montana 7's Marius Schoeman 7's Noordvaal 7's Finaal Virseker - Finaal 04-Apr 11-Apr 18-Apr 24-Apr 27-Apr 2 Mei 9 Mei 16 Mei 23 Mei 30 Mei 30 Mei 6 Junie DATUM 15 Jan - 16 Jan 28 Januarie 21 Februarie 26 Februarie 29 Februarie 7 Maart 14 Maart 20 Mrt - 25 Mrt 21 Mrt - 25 Mrt 21 Mrt - 24 Mrt 20 Mrt - 25 Mrt 13 Junie 15 Jun - 20 Jun 29 Jun - 4 Jul 11-Jul 18-Jul 25-Jul 01-Aug 15-Aug 22-Aug 28 Aug - 29 Aug 4 Sept - 5 Sept 11 Sept - 12 Sept 22 Jun - 27 Jun 21 Mrt - 25 Mrt Saterdag Saterdag Saterdag Saterdag Vrydag Maandag Saterdag Saterdag Saterdag Saterdag Saterdag Saterdag DAG Wo/Do Dinsdag Vrydag Woensdag Saterdag Saterdag Saterdag Vry - Wo Vry - Di Sat - Di Wo - Ma Saterdag Ma - Sat Ma - Sat Ma - Sat Saterdag Saterdag Saterdag Saterdag Saterdag Saterdag Vry - Sat Saterdag Vry - Sat Vry - Di
Hendré Marnitz Direkteur Rugby
Gustav Theunissen  (Jnr)                              
Leon Bantjes                              
Leon Bantjes                              

0/16B

A van Vollenhoven  
Kobus Lottering (Hulpafrigter)

0/16A

Jaco van Zyl (Hoofafrigter)
Sarel Naudé  (Hoofafrigter)

EERSTE SPAN  2019

PRESTASIES  2019

SA Skole A-span
SA Skole B-span
Zeilinga Strydom Jurich Claasens Gerhaldo Flusk  Raynard Roets Gerhard van der Merwe  AJ  Johnson

Grant Khomo

Noordvaal

Kerneels Coertze Thansville Mayman Reinhardt Pretorius Rhivano Witbooi Ruben Lombaard Ruan Theron Jymeleo Goliath Damain Bredenhan

TOEKENNINGS  2019

BESTE SPELERS VAN DIE JAAR

Calven Scott (O/15) Zeilinga Strydom (Senior) Kerneels Coertze (O/16) Leighton Cloete (Junior) Jason Hugo (O/14)   
Wikus Basson

SKOPKONING

John Hendry van der Linde
Raynard Roets namens 1ste span
Raynard Roets en Zeilinga Strydom

POTE HUMAN TROFEË

MEES TOEGEWYDE  SPELER AANSKOULIKSTE  SPAN
Gerhard van der Merwe

RUGBYSPELER VAN DIE JAAR

deur spelers aangewys

oud-GARSIEBERE  (Provinsiaal) 

2012 - 2013 Hyron Andrews Sharks Superrugby (speel tans) 2013 - 2014 Ruan Ackerman Gloucester Premier liga in Engeland 2013 - 2014 Le Roux Roets Sharks Superrugby (speel tans) 2013 - 2014 Franco Naudé Bulle Superrugby 2013 - 2014 Jan-Henning Campher Leeus Superrugby (speel tans) 2013 George Lee Erasmus Leeus 2014 - 2016 Embrose Papier Bulle Superrugby , Garsies se eerste Springbok 2014 Brendon Verster Cheetas 0/21 2015 Ruan Henning Cheetas 0/21 2015 - 2016 PJ Steenkamp Leeus 0/21 2015 - 2016 Austin Davids Leeus 0/21 2015 - 2016 Lincoln Daniels Luiperds 0/21 2016 Ryno Pieterse Bulle Superrugby (speel tans) 2016 Stephan Smit Bulle Supersport Challenge 2016 Hendré Eloff Biarritz (Franse Klub) 2017 Divan de Clerq Cheetas 0/21 2017 Gustav Meyer Cheetas 0/21 2017 - 2018 Diego Appollis Bulle Supersport Challenge 2017 - 2018 Keagan Johannes Bulle Supersport Challenge  

Jaartal as BereSpeler

   Speler

   

    Span

MONTANA BLOU BULLE 7’S
NOORDVAAL
SA 0/18 7’s - Jnr Olimpiese Spele
SA 0/18 7’s 
Campwill Willemse
Diego Appollis
MARIUS SCHOEMAN 7’s   (by Paarl Gim)
Rowan Cloete        Blou Bulle Jurich Claassen        Blou Bulle AJ Johnson                   Blou Bulle Bertus Sadie        Blou Bulle Hardus Rothman        Blou Bulle

BLITZBERE   2019

NOORDVAALWENNERS

TOERNOOIE   2020

PRESTASIES   2019

 

Hardus Rothman, John-Hendry vd Linde, Chadlee Valentine, Carlton Banies, Ruan Delport
BLOU BUL 7’S

PRESTASIES   2018

Juan Visser
Zander Uys
Wesley Thompson
Cornell Spies

TOERNOOI/REEKS

Cravenweek
Akademie week
Carlton Banies
Manie Potgieter
Chadlee Valentine
Kwagga vd Nest
Stephan Terblanche
Miguel Zenha

Jaco van Zyl

Hendré Marnitz

ORGANISEERDER (hulp)      
SPORTWERWER EN FONDSWERWING      

1STE SPAN

AFRIGTERS

Johan du Plessis Hoofafrigter
Hendré Marnitz Direkteur Rugby
Burger Lindeque Skrums (alle spanne)
Gustav Theunissen  Spanbestuurder
Armandt Olivier Kondisionering
BEPALINGS  2020
ontwerp - eBantjes

Gustav Theunissen

Bestuurshoof Leerder- & Fondswerwing en Belanghebberverhoudinge

0/16B 

Gustav Theunissen           
Johan van Rooyen

2de SPAN

A van Vollenhoven   

5de SPAN

Ijan Louw                          
Kobus Lottering (Hulpafrigter)

0/16A

Tobie Holtzhausen

3de SPAN

Eugene Rossouw      

4de SPAN

Jaco van Zyl (Hoofafrigter)
Redgardt Botha, Org Raubenheimer, MJ Ne, Hanru van Vuuren, Stephan Spies, Christiaan Oberholzer

BLOU BULLE GRANT KHOMO A-SPAN 2018

Rowan Cloete, Arnold van Nieukoop, Bertus Sadie, Chad-Lee Valentine

BLOU BULLE 0/16 NOORDVAAL 2018

CRAVENWEEKSPAN 2018  Diego Appolis Jurich Claasens Campwill Willemse      Jaden Visagie  Brailon Brandt Johandé Buitendag Raynardt Roets CRAVENWEEKSPAN XV-TAL 2018  Junior Snyman   Geraldo Flusk AKADEMIEWEEKSPAN  2018                  Ricardo Botha                                Jaryd Scheepers
Hendré   se   persoonlike   visie   vir   rugby   is   om   spelers   se vaardighede   te   ontwikkel   sodat   hulle   onder   druk   kan speel.        Sy    pad    tot    dusver    in    rugby    getuig    van    sy vermoëns    om    die    Bere    na    nuwe    hoogtes    te    neem. Alhoewel    hy    ‘n    boorling    van    Gauteng    is,    het    hy    sy kennis    van    rugby    in    die    Kaap    opgedoen.    Sy    alma mater   is   die   Universiteit   van   Stellenbosch,   en   hier   het hy   die   0/19A’s   afgerig.   Daarna   was   hy   betrokke   by   die WP   Rugby   Instituut   en   het   hy   in   2012   die   Indiese   Na- sionale   span   afgerig.   Vanaf   2013-2016   was   hy   betrok- ke   by   die   Blou   Bulle   se   strukture   en   het   o.a,   die   Bulle afgerig   in   die   kwalifiseringsreeks   van   die   Curriebeker. Vanaf   2017-2018   was   Hendré   die   verdedigingsafrigter van die Dragons se Pro 14-span in Wallis .
Gustav Theunissen  (Jnr)                              
Leon Bantjes                              
Leon Bantjes                              
Sarel Naudé  (Hoofafrigter)
Zeilinga Strydom Jurich Claasens Gerhaldo Flusk  Raynard Roets AJ  Johnson Gerhard van der Merwe  SA Skole A-span SA Skole B-span Cravenweek Chadlee Valentine Carlton Banies Manie Potgieter Akademie week Kwagga vd Nest Stephan Terblanche Miguel Zenha Grant Khomo Kerneels Coertze Thansville Mayman Reinhardt Pretorius Noordvaal R Witbooi R Lombaard R Theron J  Goliath D Bredenhan
         Wikus Basson
2012 - 2013     Hyron Andrews Sharks Superrugby 2013 - 2014     Ruan Ackerman Gloucester Premier liga in Engeland 2013 - 2014     Le Roux Roets Sharks Superrugby 2013 - 2014     Franco Naudé Bulle Superrugby 2013 - 2014     Jan-Henning Campher Leeus Superrugby 2013    GeorgeLee Erasmus Leeus 2014 - 2016     Embrose Papier Bulle Superrugby 1ste Springbok 2014     Brendon Verster Cheetas 0/21 2015     Ruan Henning Cheetas 0/21 2015 - 2016     PJ Steenkamp Leeus 0/21 2015 - 2016     Austin Davids Leeus 0/21 2015 - 2016     Lincoln Daniels Luiperds 0/21 2016     Ryno Pieterse Bulle Superrugby 2016     Stephan Smit Bulle Supersport Challenge 2016     Hendré Eloff           Biarritz (Franse Klub) 2017     Divan de Clerq Cheetas 0/21 2017     Gustav Meyer Cheetas 0/21 2017 - 2018      Diego Appollis Bulle Supersport Challenge 2017 - 2018      Keagan Johannes Bulle Supersport Challenge  
Jaar Bere
Speler
        Span

NOORDVAALWENNERS

  Hardus Rothman, John-Hendry vd Linde, Chadlee Valentine, Carlton Banies, Ruan Delport

BLOU BUL 7’S 

DIREKTEUR RUGBY

Hendré Marnitz

TOERNOOI/REEKS SPANNE Kwartaal   1 Fiksheidtoetse Squad Ouerinigtingsaand Almal Pta Interhoër Almal Atletiek Almal Proewe 1 Kamp 1ste Kempton Park Alle spanne Paarl Gim Week 0/14A Noord/Suid 1ste & 2de   Outeniqua & Paarl Gim Francois Swart - Affies 0/15A Paarl Gim Week 0/16A Transvalia Alle spanne Nelspruit 1ste span Virseker - Waterkloof Alle spanne Wildeklawer Kimberley A-spanne Wildeklawer Kimberley A -spanne Loslooitjie Virseker - HTS Middelb Alle spanne Virseker - Monument Alle spanne Virseker - Menlopark Alle spanne Laerskool Bondedag 0/12 & 0/13 Loslooitjie Loslooitjie Provinsiale Bondedag 0/18 Noordvaal Prov  0/16 & 0/18 Grant Khomo/Craven 0/13 & 0/16 Craven/Akademie  0/18 Virseker - Noordheuwel Alle spanne Virseker - Helpmekaar Alle spanne Virseker - Marais Viljoen Alle spanne Virseker - EG Jansen Alle spanne Virseker - Semi Alle spanne Alle spanne Montana 7's 0/15's & 0/17's Marius Schoeman 7's 0/17's Noordvaal 7's Finaal 0/15's & 017's Kwartaal    2 Kwartaal     3 VAKANSIE Virseker - Finaal DATUM 15-16 Jan 28 Jan 26 Febr 29 Febr 7 Mrt 14 Mrt 20-25 Mrt 21-25 Mrt 21-24 Mrt 20-25 Mrt 4 Apr 11 Apr 18 Apr 24 Apr 27 Apr 2 Mei 9 Mei 16 Mei 23 Mei 30 Mei 30 Mei 6 Junie 13 Jun 15-20 Jun 22-27 Jun 29 Jn-4 Jul 11 Jul 18 Jul 25 Jul 1 Aug 15 Aug 22 Aug 28-29 Aug 4-5 Sept 11-12 Sept 21 Febr 21-25 Mrt Alle spanne VAKANSIE

1STES  2019

PRESTASIES 2019

BESTE SPELERS VAN DIE JAAR

Calven Scott (0/15)   Zeilinga Strydom (Senior) Leighton Cloete (Junior)  Kerneels Coertze 0/16) Jason Hugo (0/14)  

SKOPKONING

John Hendry van der Linde 

MEES TOEGEWYDE SPELER

Raynard Roets namens 1ste span

AANSKOULIKSTE SPAN

Raynard Roets en Zeilinga Strydom

POTE HUMAN TROFEË

Gerhard van der Merwe (deur spelers aangewys)

RUGBYSPELER VAN DIE JAAR

TOEKENNINGS  2019
OUD-GARSIEBERE  (na skool)
1STES  2018
 PJ Steenkamp
Embrose Papier
Jurich Claasens
Jnr Springbok
Snr Springbok
SA Skolespan
HOOGTEPUNTE  2018
BLITZBERE  2019
MARIUS SCHOEMAN 7’s   (by Paarl Gim)
MONTANA BLOU BULLE 7’S 
NOORDVAAL
TOERNOOIE  2020
PRESTASIES  2019
Campwill Willemse SA 0/18 7’s 
Diego Appollis SA 0/18 7’s Olimpiese Spele
Rowan Cloete Blou Bulle Jurich Claassen Blou Bulle AJ Johnson Blou Bulle Bertus Sadie Blou Bulle Hardus Rothman Blou Bulle
PRESTASIES  2018
BereRugby                   

Jaco van Zyl

Rugbyorganiseerder (Hulp)

0/15A 

Scheepers Lubbe
Michael Oelofse
Wolla Prinsloo Zander Uys Cornell Spies
Rion Basson Attie Cooper
Johan Vermeulen Juan Visser

0/14A

0/14B

0/15B

0/14C

Corné Lindeque
Wesley Thompson

Hoërskool Garsfontein