Wolla Prinsloo

ORGANISEERDER

ontwerp - eBantjes

SWEM

INTERHOËR HOOGTEPUNTE

Garsies wen die B-liga Interhoërgala en ontvang 28 medaljes. Nuwe rekords word in die volgende items opgestel: 200m Individuele Wisselslag en 50m Vryslag dogters 0/14 50m Borsslag en 50m Vlinderslag dogters 0/19 Lara van Niekerk 200m Wisselslag aflos seuns 0/16 Joa van Niekerk 200m Wisselslag aflos dogters 0/19 Henry Roux, Jeandré Lindeque, Chris Luüs en Erick Loubser Neline Roos, Joa van Niekerk, Lara Malan en Robyn Godsil 200m Vryslag aflosseuns 0/14 Dandré van Zyl, Stephan Bekker, Inus Pretorius en Thinus Gericke 200m Vryslag aflosseuns 0/16 Henry Roux, Jeandré Lindeque, Chris Luüs en Erick Loubser

PRESTASIES 2017

TOEKENNINGS

SKOLESPAN

INTERHOËR

Junior Victrix Ludorum Lara van Niekerk

VLAK 2- EN VLAK 3 STREEKSKAMPIOENSKAP

Vlak 2 Henry Roux Erick Loubser Vlak 3 Stephan Bekker, Ruan Hutten, Thinus Gericke, Dandré van Zyl Uitblinkers by die kampioenskap is Stephan Bekker wat kwalifiseer om aan die nasionale kampioenskap deel te neem.

SUID-AFRIKAANSE JUNIOR KAMPIOENSKAP (DURBAN)

Lara van Niekerk 1 goud-. 2 silwer- en 2 bronsmedalje Joa van Niekerk 2 goue- en 1 silwermedalje Chris Luüs neem aan verskeie items deel

SUID-AFRIKAANSE NASIONALE KORTBAANKAMPIOENSKAP

Lara van Niekerk 1 silwermedalje Lara van Niekerk Nasionale kampioen in 50m borsslag verower 1 bronsmedalje Joa van Niekerk 1 silwermedalje AFRIKA JUNIOR SWEMKAMPIOENSKAP (EGIPTE) Lara van Niekerk 2 goue medaljes in 50 m en 100m borsslag Lara van Niekerk 1 silwermedalje in 200m borslag Lara van Niekerk Junior Afrika-kampioen in 50m en 10m borsslag
BESTE SWEMMERS Chris Luus Senior Joa van Niekerk Senior Dandré van Zyl Junior Lara van Niekerk Junior BESTE JUNIOR AFLOSSPAN Luca Pretorius, Stephan Bekker, Thinus Gericke, Dandré van Zyl BESTE VORDERING Rouxléne Oosthuizen

PRESTASIES 2018

LARA VAN NIEKERK

50m Borsslag 1ste (Nasionale posisie in SA 1ste)

100m Borsslag 2de (Nasionale posisie in SA 6de)

50m Vlinderslag 6de (Nasionale posisie in SA 11de)

100m Vlinderslag 9de (Nasionale posisie in SA 13de)

GarsieSwemmers presteer by 0/19 Youth Elite-byeenkoms

CHRISTIAAN STROEBEL

200m Rugslag 2de (Nasionale posisie in SA 16de)

400m Vryslag 10de

CHRIS LÜUS

50m Vlinderslag 1ste (Nasionale posisie in SA 15de)

50m Rugslag 2de (Nasionale posisie in SA 12de

SWEMKAMP EN INTERHUIS 2020

Swemkamp jaarliks einde November by Bela-Bela. By die kamp word GarsieSwemmers opgeskerp in al die slae en ook is die FINA-reëls en tegniese aspekte baie deeglik ingeoefen en afgerond. Interhuisgala bestaan uit 3 spanne - Ysbere, Koalas en Pandas.

INTERHOëR A-LIGA SWEMGALA 2020

Garsies eindig 3de Prestasies 17 medaljes word verower Gerhard van der Linde 200m Vryslag 0/15 Brons Lara van Niekerk 200m Individuele Medley 0/17 Goud 100m Borsslag 0/17 Goud 50m Vlinderslag 0/17 Goud Carmia Hartman 100m Vryslag 0/14 Silwer 50m Vlinderslag 0/14 Silwer Aletta Gersbach 100m Vryslag 0/17 Goud 100m Rugslag 0/17 Brons Nicola Hartman 50m Borsslag 0/14 Silwer Stephan Bekker 100m Rugslag 0/17 Silwer 50m Vlinderslag 0/17 Goud Dineo Venter 50m Vlinderslag 0/16 Brons Ruan Hutten 100m Rugslag 0/19 Brons Lara van Niekerk 200m Vryslag Aflos 0/17 Goud Nadia Potgieter Aletta Gersbach Danielle van Emmenes Daniella van Emmenes 200m Medley Aflos 0/17 Goud Aletta Gersbach Lara van Niekerk Nadia Potgieter Shaday Viljoen 200m Medley Aflos 0/14 Brons Cormia Hartman Nicola Hartman Martelize Bekker Nicola Hartman 200 Vryslag Aflos 0/14 Silwer Cormia Hartman Shaday Viljoen Martelize Bekker

Gauteng-skolekampioenskap

TOPRESTEERDERS 2019 Ruan Hutten Chris Luüs Stephan Bekker Aletta Gersbach Jeandré Lindequ Conrad Roux Erick Loubser Senior Nasionale-kampioenskap Lara van Niekerk Chris Luüs Ruan Hutten Aletta Gersbach SA-SPANNE Lara van Niekerk Wêreldkwalifiserende tye en rekords tydens dié byeenkomste SA-span Junior Spele (Afrika) SA-span FINA-Wêreldkampioenskap (jnr) Marokko SA-kampioenskap (snr) SA-kortbadkampioenskap Aletta Gersbach Lara van Niekerk Chris Luüs Jeandré Lindeque

Toekennings 2019

Beste junior seun Conrad Roux Beste junior dogter Skye de Fonseca-Hatting Beste senior seun Chris Luüs Beste seniordogter Lara van Niekerk Beste junioraflosspan 4 x 50m Vryslag seuns 0/14 Beste senioraflosspan 4 x 50m Vryslag seuns 0/19 Beste vordering gedurende die seisoen Aletta Gersbach Swemmer van die jaar Lara van Niekerk
Junior Nasionale-kampioenskap Aletta Gersbach Lara van Niekerk Mieke Bornman Chris Luüs Christiaan Stroebel Ruan Hutten Stephan Bekker
Swem
SWEMKAMP EN INTERHUIS 2020 Swemkamp jaarlikls einde November by Bela-Bela. By die kamp word GarsieSwemmers opgeskerp in al die slae en ook is die FINA-reëls en tegniese aspekte baie deeglik ingeoefen en afgerond. Interhuisgala bestaan uit 3 spanne - Ysbere, Koalas en Pandas. INTERHOëR A-LIGA SWEMGALA 2020 EIndig ALGEHEEL 3de Prestasies Gerhard van der Linde 200m Vryslag 0/15 Brons Lara van Niekerk 200m Individuele Medley 0/17 Goud 100m Borsslag 0/17 Goud 50m Vlinderslag 0/17 Goud Carmia Hartman 100m Vryslag 0/14 Silwer 50m Vlinderslag 0/14 Silwer Aletta Gersbach 100m Vryslag 0/17 Goud 100m Rugslag 0/17 Brons Nicola Hartman 50m Borsslag 0/14 Silwer Stephan Bekker 100m Rugslag 0/17 Silwer 50m Vlinderslag 0/17 Goud Dineo Venter 50m Vlinderslag 0/16 Brons Ruan Hutten 100m Rugslag 0/19 Brons 200m Vryslag Aflos 0/17 Goud Nadia Potgieter Aletta Gersbach Danielle van Emmenes Lara van Niekerk 200m Medley Aflos 0/17 Goud Aletta Gersbach Lara van Niekerk Nadia Potgieter Shaday Viljoen 200m Medley Aflos 0/14 Brons Cormia Hartman Nicola Hartman Martelize Bekker Nicola Hartman 200 Vryslag Aflos 0/14 Silwer Cormia Hartman Shaday Viljoen Martelize Bekker Nicola Hartman Gauteng-skolekampioenskap TOPRESTEERDERS 2019 Ruan Hutten Chris Luüs Stephan Bekker Aletta Gersbach Jeandré Lindequ Conrad Roux Erick Loubser Senior Nasionale-kampioenskap Lara van Niekerk Chris Luüs Ruan Hutten Aletta Gersbach SA-SPANNE Lara van Niekerk Wêreldkwalifiserende tye en rekords tydens dié byeenkomste SA-span Junior Spele (Afrika) SA-span FINA-Wêreldkampioenskap (jnr) Marokko SA-kampioenskap (snr) SA-kortbadkampioenskap Aletta Gersbach Lara van Niekerk Chris Luüs Jeandré Lindeque Toekennings 2019

Beste junior seun Conrad Roux Beste junior dogter Skye de Fonseca- Hatting Beste senior seun Chris Luüs Beste seniordogter Lara van Niekerk Beste junioraflosspan 0/14 4 x 50m Vryslag seuns Beste senioraflosspan 0/19 4 x 50m Vryslag seuns Beste vordering Aletta Gersbach Swemmer van die jaar Lara van Niekerk
TOEKENNINGS 2017

INTERHOËR

Junior Victrix Ludorum Lara van Niekerk

VLAK 2- EN 3 STREEKSKAMPIOENSKAP

Vlak 2 Henry Roux en Erick Loubser Vlak 3 Stephan Bekker, Ruan Hutten Thinus Gericke, Dandré van Zyl

Uitblinkers by die kampioenskap is

Stephan Bekker wat kwalifiseer om aan die nasionale kampioenskap deel te neem.

SA JNR KAMPIOENSKAP

Lara van Niekerk 1 goud-. 2 silwer- en 2 brons Joa van Niekerk 2 goue- en 1 silwermedalje Chris Luüs neem aan verskeie items deel

SA NAS KORTBAANKAMPIOENSKAP

Lara van Niekerk 1 silwermedalje Lara van Niekerk Nasionale kampioen in 50m borsslag 1 bronsmedalje Joa van Niekerk 1 silwermedalje

AFRIKA JNR SWEMKAMPIOENSKAP

Lara van Niekerk 2 goue medaljes in 50 m en 100m borsslag Lara van Niekerk 1 silwermedalje in 200m borslag Lara van Niekerk Junior Afrika-kampioen in 50m en 10m borsslag
INTERHOËR HOOGTEPUNTE Garsies wen die B-liga Interhoërgala en ontvang 28 medal-jes. Nuwe rekords word in die volgende items opgestel: 200m Individuele Wisselslag en 50m Vryslag 0/14 50m Borsslag en 50m Vlinderslag 0/19 Lara van Niekerk 200m Wisselslag aflos 0/16 Joa van Niekerk 200m Wisselslag aflos Henry Roux, Jeandré Lindeque, Chris Luüs en Erick Loubser Aflos 0/19 Neline Roos, Joa van Niekerk, Lara Malan en Robyn Godsil 200m Vryslag 0/14 Dandré van Zyl, Stephan Bekker, Inus Pretorius en Thinus Gericke 200m Vryslag 0/16 Henry Roux, Jeandré Lindeque, Chris Luüs en Erick Loubser
BESTE SWEMMERS Chris Luus 				Senior Joa van Niekerk 			Senior Dandré van Zyl 			Junior Lara van Niekerk 			Junior      BESTE VORDERING Rouxléne Oosthuizen  SKOLESPAN  Luca Pretorius, Stephan Bekker,  Thinus Gericke,  Dandré v Zyl BESTE JUNIOR AFLOSSPAN
TOEKENNINGS
LARA VAN NIEKERK 50m Borsslag 		1ste ( in SA 1ste)  100m Borsslag 	2de ( in SA 6de) 50m Vlinderslag 	6de (in SA 11de) 100m Vlinderslag 	9de (in SA 13de)   GarsieSwemmers presteer by 0/19 Youth  Elite-byeenkoms  CHRISTIAAN STROEBEL  200m Rugslag 		2de (in SA 16de) 400m Vryslag 		10de   CHRIS LÜUS  50m Vlinderslag 	1ste ( in SA 15de) 50m Rugslag 		2de (in SA 12de)
PRESTASIES 2018
17 medaljes
ontwerp - eBantjes

Wolla Prinsloo

ORGANISEERDER

HOËRSKOOL Garsfontein HOËRSKOOL Garsfontein
Garsfontein HOËRSKOOL HOËRSKOOL Garsfontein